background

Jak skutecznie wypolerować reflektory samochodowe?

Czy istnieje uniwersalny zestaw do regeneracji reflektorów samochodowych, który byłyby użyteczny dla każdego rodzaju aut? Firma Norton wyszła naprzeciw oczekiwaniom Klientów i stworzyła taki uniwersalny zestaw naprawczy, dzięki którym będziesz mógł odnowić reflektory swojego samochodu.

Podręczny zestaw Norton
Ten uniwersalny zestaw, który może być używany do polerowania samochodowych reflektorów, może być również wykorzystany do usuwania wtrąceń w powierzchni lakierowanej, a także do usuwania wszelkich rys, które pojawią się na karoserii. Zestaw składa się z następujących artykułów, w tym środków do polerowania reflektorów:

- pneumatyczna mini szlifierka oscylacyjno-obrotowa
- mini polerka pneumatyczna
- podkładki i przekładki gąbkowe
- komplet krążków o różnej granulacji
- mleczka polerskie
- ściereczki z mikrofibry

Szlifowanie reflektorów z użyciem zestawu - od czego zacząć?
Najpierw przede wszystkim należy oczyścić powierzchnię reflektorów z wszelkich zabrudzeń i kurzu. Następnie można zabrać się już za szlifowanie - jeśli korzystamy z uniwersalnego zestawu Norton, to można do tego wykorzystać mini szlifierkę oscylacyjno-obrotową z krążkiem o mniejszej granulacji. Po tym etapie można zmienić krążki na te o większej granulacji. Ostatnim etapem jest zwilżenie powierzchni wodą i użycie krążka o najmniejszej granulacji.

Polerowanie reflektorów samochodu
Polerowanie przednich lamp, dzięki wykorzystaniu uniwersalnego zestawu staje się szybsze. Wystarczy po kolei używać środków do polerowania reflektorów, które znajdują się w zestawie, tj.

- polerki pneumatycznej
- mleczka polerskiego
- niebieskiej gąbki polerskiej

Całość należy wykonywać w umiarkowanym tempie i pod takim samym naciskiem. Ostatnia część polerowania to prace wykończeniowe, które polegają na przetarciu reflektorów ściereczką z mikrofibry, naniesieniu protektora i ponownym wytarciu ściereczką.

Domowe sposoby na wyczyszczenie reflektorów samochodowych
Kiedy nie mamy aż tak bardzo zabrudzonych reflektorów, do ich oczyszczenia wystarczy ciepła woda, gąbka i płyn do mycia naczyń. Przy takim domowym sposobie mycia reflektorów, należy pamiętać o wcześniejszym zabezpieczeniu krawędzi reflektorów specjalną taśmą ochronną. Po wykonaniu tej czynności możesz już spokojnie użyć specjalnego środka myjącego, a na końcu nałożyć wosk lub środek, który stworzy warstwę ochronną.