background

Krążki z podkładem gąbkowym Soft-Touch

Szlifowanie maszynowe wymaga użycia jak najlepszych materiałów ściernych. Szczególnie polecane w tym zakresie są krążki szlifierskie z podkładem Soft-touch, których używanie zaleca się przy pracy krążkami o wyższej niż przeciętna granulacji.

Odpowiednie przygotowanie do lakierowania
Przed podjęciem lakierowania, należy dokładnie wyczyścić powierzchnię samochodu. Jedną z metod jest użycie zmywacza silikonu, który po przetarciu karoserii należy osuszyć czyściwem lakierniczym, by dalej móc ją zeszlifować. Do przygotowania powierzchni do lakierowania należy użyć jak najlepszych produktów, aby zapewnić późniejsze idealne efekty.

Na czym polega technologia Soft-touch?
Technologia Soft-touch związana jest ze szlifowaniem z użyciem krążków z podkładem gąbkowym.
Czym charakteryzują się krążki z podkładem Soft-touch? Miękki piankowy podkład, w przeciwieństwie do innych podkładów, nie działa agresywnie. Użyta pianka pochłania różnice pomiędzy powierzchniami w trakcie szlifowania. Ta nowoczesna technologia jest gwarancją znakomitej jakości wykończenia szlifowania, w tym nawet tak trudnych w obróbce konturów.

Zalety stosowania krążków z podkładem Soft-touch
Nowoczesna technologia materiałów ściernych wykorzystująca Soft-touch ma cały szereg zalet. Oto najważniejsze z nich:

- wyższa jakość pracy - lepsze wykończenie szlifowanej powierzchni
- wyższa wydajność
- krótszy czas wykonania pracy
- równomierne wykończenie

Jaki rodzaj krążków z podkładem Soft-touch wybrać?
Na rynku istnieją dwa najlepsze i jednocześnie najbardziej popularne rodzaje krążki z podkładem Soft-touch: Multi-Air Plus oraz Norton Pro Plus. Oba produkty wykorzystywane są do wyrównywania powierzchni, którą wcześniej szlifowano i nałożono na nią szpachlówkę. Zaleca się najpierw używanie materiałów ściernych o większej granulacji, np. P120 czy P180, i następnie przechodzić do materiałów o drobniejszej granulacji, np. P240 oraz P280.

Czy można pozbyć się tradycyjnych materiałów ściernych?
Nie, wręcz przeciwnie. Zaleca się stosowanie obu rodzajów środków do szlifowania. Zwykłe materiały ścierne mogą być stosowane do tzw. szlifowania zgrubnego, czyli pozbywania się elementów ze starych powłok lakierniczych oraz do wstępnego etapu szlifowania podkładu (wykańczającą szpachlówkę).